Končí vám fixace? Je čas na refinancování hypotéky

Rozhodně bychom neměli zapomínat, že hypotéka je dynamický produkt. Tak, jak vám vaše banka mění výši úrokové sazby a podmínky hypotéky, tak máte vy možnost hypotéku refinancovat – obvykle u jiné banky. Refinancování hypotéky výrazně snižuje naše náklady na pořízení bydlení či jeho rekonstrukci.

Není hypotéka jako hypotéka. V kontextu dlouhé doby splácení hypotečního úvěru se i malý rozdíl v úrokové sazbě umí podepsat na celkové ceně hypotéky, tedy na tom, o kolik v konečném důsledku úvěr přeplatíte. A nejen to. Každá banka nabízí jiné podmínky úvěru. Výhody se mohou výrazně lišit. Pojďte najít výhodnější hypotéku i pro sebe. Jakmile vám končí fixace, je čas na refinancování hypotéky.

Potřebujete další peníze? Refinancujte!

Velice často si vezmeme hypotéku na pořízení bytu nebo nemovitosti. Zejména pokud jde o starší byty a domy, mnohdy podceníme náklady na rekonstrukci. Problematické staré stavení a nezrekonstruovaný byt nám pak kazí radost z koupě. Ale na rekonstrukci nám už vedle splácení úvěru nezbývají finance. Tehdy je rovněž řešením refinancovat hypoteční úvěr.

V rámci refinancování lze zažádat o další peníze na rekonstrukci, ale finance dokážeme získat třeba i pouhým prodloužením délky splatnosti hypotéky. Tím se výrazně sníží naše měsíční splátky a v rodinném rozpočtu nám pak zůstává více peněz, které lze k průběžné rekonstrukci a opravám využít.

Nižší splátky, více peněz v rodinném rozpočtu

Tím jsme již naznačili i to, že refinancování hypotéky je cestou k vylepšení finančního zdraví rodiny. Není nic příjemného mít kvůli hypotéce napnutý rozpočet, který každý měsíc vyčerpáme až do dna. Jiné rozložení splátek, ale i výhodnější úroková sazba, umí v této situaci pomoci. S hypotékou lze díky refinancování velice dynamicky pracovat. Každé období našeho života je jiné a je třeba mu naše finanční produkty, které využíváme, přizpůsobit, a to včetně hypotéky.

Hypoteční banka nabízí výhodnější úrokovou sazbu a lepší podmínky splácení

Pojďte svůj úvěr refinancovat u Hypoteční banky. Ta poskytuje refinancování na klíč. Vše u vaší předchozí banky vyřídí za vás. A jaké podmínky získáte? Ty si nechte vypočíst předem. Stačí na stránkách banky vyplnit příslušný formulář, nebo se zeptat na telefonní lince banky. Podmínky, které vám banka nabídne, jsou platné po dobu 30 dnů, kdy se můžete rozhodnout, jestli vám nové podmínky vyhovují.

Refinancovat lze nejen samostatně, ale až ve čtyřech lidech ze dvou domácností. To zcela zásadně rozšiřuje možnosti hypotečního úvěru. Splátky lze navíc rozložit až na 40 let, takže výše měsíční splátky může být velice snesitelná. Tuto délku splácení máte samozřejmě časem možnost opět změnit díky novému refinancování svého hypotečního úvěru. A to i u stejné banky.

Komentáře

Komentáře