Chcete získat hypotéku na byt? Podívejte se, co všechno vás čeká a nemine

Pokud plánujete investovat do vlastního bydlení, měli byste vědět, že se vám nabízí hned několik možností, jak získat potřebné peněžní prostředky. Snad jednou z nejvíce výhodných variant je hypoteční úvěr, který mnohdy vyjde levněji než kdejaký pronájem. Přece jen, je lepší platit za vlastní, nemyslíte? Současné podmínky na hypotečním trhu jsou navíc příznivé, neboť úrokové sazby zase klesly.

Hypotéku na byt vám poskytne v podstatě každá banka působící na českém finančním trhu, ovšem ne všechny dokážou nabídnout atraktivní podmínky a nízkou úrokovou sazbu. Předním specialistou na hypoteční úvěry je Hypoteční banka, jež nabízí hned několik produktů, které vám pomohou získat vysněné bydlení. Jedním z nich je právě tolik skloňovaná hypotéka na byt.

Proč si sjednat hypotéku na byt zrovna u Hypoteční banky?

Ve většině případů, když si chcete sjednat hypotéku, musíte platit i odhad nemovitosti, který stojí několik tisíc korun. Hypoteční banka se však snaží zájemcům o vlastní bydlení co nejvíce ušetřit, a proto nabízí odhad nemovitosti zdarma.

Odpadají vám starosti také s katastrem nemovitostí, protože Hypoteční banka je schopna zajistit si výpis z katastru nemovitostí na dálku. Během několika minut má tak k dispozici kopii katastrální mapy, vy opět ušetříte.

Pokud si prostřednictvím kalkulačky, která je dostupná na webové stránce Hypoteční banky, spočítáte, jak by vás vyšla hypotéka na byt či dům, potom si můžete být jisti, že úrokovou sazbu uvedenou v kalkulaci vám banka garantuje na 30 dnů. Znamená to tedy, že abyste získali takové podmínky, které vidíte, je nezbytné rozhodnout se do měsíce, zda s nimi souhlasíte.

Hypotéka na byt a její parametry

Předtím, než se vůbec pustíte do žádosti o hypoteční úvěr, pravděpodobně vás zajímají vlastnosti hypotečního produktu. Snadno si tak můžete půjčit peníze na byt, rodinný dům či třeba i chatu. Získáte až 90 % z ceny nemovitosti, zbylých 10 % musíte mít z vlastních zdrojů. Hypotékou je možné také vypořádat majetkové poměry, takže nemusí sloužit primárně jen na nákup nemovitosti jako takové.

Výhodou je, že u Hypoteční banky si můžete podmínky nastavit tak, aby vyhovovaly především vám. Zvolíte si dobu splatnosti, a tím pádem i výši měsíčních splátek. Obecně platí, že čím je doba splatnosti delší, tím jsou měsíční splátky nižší. Doba splatnosti může být klidně až 40 let. V neposlední řadě si nastavíte délku fixačního období, tedy dobu, po kterou budete mít jednu a tu samou úrokovou sazbu.

Jak si o hypotéku požádat?

Všechno vyřídíte snadno a rychle, klidně i z pohodlí svého domova. Stačí nejprve vyplnit formulář na stránce Hypoteční banky. Obratem obdržíte konkrétní nabídku, která platí po dobu 30 dnů. Pokud s ní souhlasíte, stačí to zavolat buď na telefonní číslo 800 050 277, nebo si sjednat schůzku přímo na pobočce Hypoteční banky.

Komentáře

Komentáře