Asistenční služby při pojištění nemovitosti uspoří nemalé peníze

Pojištění nemovitosti se liší jednak rozsahem pojištění, tedy okruhem událostí, proti kterým jste pojištěni, dále pak nabídkou asistenčních služeb, které vám mohou při mnoha malérech vytrhnout trn z paty a uspořit čas, nervy a peníze. Které asistenční služby můžete využívat u pojištění majetku?

Asistenční služby – parťák v nouzi

Pojištění nemovitosti není povinné, ale jistě jde o rozumné řešení. A to nejenom kvůli tomu, že v případě poškození domu požárem, úderem blesku, vichřicí, nebo třeba krupobitím dostane dostatečné peníze na opravu, ale také díky asistenčním službám. Ty vám totiž mohou pomoci v mnoha situacích, kdy přesně nevíte, koho máte vlastně volat, nebo na jakého řemeslníka se obrátit. Stačí totiž zavolat na asistenční linku pojišťovny, kde vám poradí a ještě navíc řemeslníka, nebo odpovědnou osobu seženou a pošlou k vám domů, aby havárii řešil. Některé služby i pojišťovna plně proplatí, či na ně dá příspěvek, u jiných má pouze poradenskou funkci, ale i ta je v určité chvíli nepostradatelná.

Omezení maximální částkou a počtem zásahů

Bohužel mnozí z klientů pojišťoven o těchto asistenčních službách nemají příliš povědomí a pomoc a opravu si zajišťují vlastními silami a penězi, což je v tuto chvíli zbytečné. Proto je určitě dobré si při uzavření smlouvy s pojišťovnou všechny asistenční služby dobře prostudovat a vědět, nač máte nárok. Asistenční služby jsou omezeny jednak maximální částkou, kterou pojišťovna za určitý zásah vyplatí, dále pak počtem těchto zásahů během roku. Pojišťovny dále nabízejí pojištění nemovitosti v několika cenových variantách, rozsah služeb se nabízí v závislosti na této variantě. Pokud voláte na asistenční linku, připravte si jméno a příjmení pojištěného, telefonní číslo, pokud možno číslo pojistné smlouvy, nebo rodné číslo. Asistenční linky bývají dostupné neustále. Pokud využijete kalkulačku pojištění nemovitosti na Kalkulátor.cz, stačí zadat několik údajů o vaší nemovitosti a ozve se vám pojišťovací specialista, který s vámi uzavře výhodné pojištění nemovitosti a seznámí vás také s výčtem asistenčních služeb.

Časté nouzové situace

Kdo si v životě někdy nezabouchl klíče? Jde o situaci velmi častou, ale která může způsobit obrovské nepříjemnosti, už pokud máte na sporáku hrnec s připravovaným pokrmem. V takovém případě lze volat asistenční linku pojišťovny, která vám okamžitě zajistí zámečnickou pohotovost v místě vašeho bydliště. Zámečník se dostaví, otevře vám, případně vymění zámky, a to vše na účet pojišťovny. Vrásky na čele a paniku může způsobit také prasklá vodovodní trubka, vytékající voda může významně poškodit váš majetek. Opět zavolejte na asistenční linku, nechte si přivolat instalatéra a připravte si také dokumentaci zničeného majetku pro pojišťovnu, pojištění nemovitosti by vám mělo pomoci, abyste situaci zvládli bez finanční ztráty. Pojišťovna v těchto nouzových chvílích může hradit služby elektrikáře, instalatéra, plynaře, topenáře, sklenáře, zámečníka, kominíka nebo pokrývače.

Zvířata a hmyz

Objevil se vám na půdě včelí roj a nevíte, co s ním? Přemnožili se myši, nebo se u vás snad objevili potkani? I tehdy se můžete obrátit na asistenční linku. Pojišťovna vám pošle odborníka na deratizaci a desinsekci, díky které budete moci užívat svůj domov opět bez obav.

Servis elektrospotřebičů a IT

Pokud se vám rozbila lednička, myčka, nebo pračka, opět můžete požadovat pomoc od asistenční linky pojišťovny. Opět zajistí smluvního odborníka, který v domluvený čas přijede a spotřebič zdarma opraví. Odborník vám může i na dálku poradit, proč vám nefunguje počítač, případně se může do počítače vzdáleně připojit a počítačový software rovnou opravit.

 

Autor: Michaela Kadlecová

Komentáře

Komentáře