K chalupaření patří i autentické topení. Zatopte si uhelnými briketami

Léto na chalupě využijte k odpočinku. Čas na pracnou přípravu dřeva mají možná domorodci, ale vy? Vy si kupte hotové topivo – uhelné brikety.

Na chalupy patří kamna. Vždyť zatopit si obvykle musíme již v září s příchodem prvních chladných dní. A není nezvyklé mnohdy vytápět až do května. Topit lze autenticky, ale bezpracně. Ať již si pořídíte místo dřeva dřevěné brikety, nebo uhelné brikety s maximální výhřevností. Nemusíte se jich štítit ani v případě, že máte ekologické smýšlení. Kvalitní uhelné brikety jsou totiž ekopalivem.

Co možná nevíte o uhelných briketách

Uhelné brikety se vyrábí z rozemletého kvalitního hnědého či černého uhlí, které se pak pod vysokým tlakem slisuje do úhledných a stejně velkých briket. U tohoto procesu dojde k odpaření vody a současně u top produktů k odsíření. Takto zpracované uhelné brikety se hodí k topení ve všech klasických kamnech, krbových kamnech i krbech.

Topení uhelnými briketami se vždy kombinuje s topením dřevem

Pro rychlé a správné zapálení uhelných briket potřebujete rozžhavené uhlíky po spalování dřeva. K topení uhelnými briketami jsou vhodná topná zařízení s roštem. K jejich zapálení bez dýmení a dobrému hoření je zapotřebí spodní přívod vzduchu. Při zatápění až do pořádného rozhoření uhelných briket je nutné naplno přivádět spodní vzduch.

Neodkládejte si pořízení topiva na zimu na později

Nyní totiž nejlevněji pořídíte i uhelné brikety, a to za mimosezónní ceny. Uhelné brikety využijete k dosažení nejvyššího výkonu topení, pro dlouhodobé udržení hoření, a to i v noci. Právě na noční topení jsou uhelné brikety ideální. E-shop Uhelnebrikety.cz nabízí kvalitní německé uhelné brikety značek Union/Heizprofi a Rekord. Jde o odsířené brikety nejvyšší kvality. A jak je k vám na chalupu dopravit? Snadno. Protože e-shop už od jedné palety nabízí dopravu po celé České republice zcela zdarma.

Komentáře

Komentáře