S vlhkým prostředím vám mohu pomoci odvlhčovače i čističky vzduchu

Příliš vlhký vzduch v domácnosti, to je problém, který trápí mnoho lidí. Zejména ve starších domech, které ještě nebyly postaveny dle moderních technologií, je to s vlhkostí často velmi problematické. V takovém prostředí totiž velice snadno vznikají plísně, které šíří zdraví nebezpečné póry. Tyto póry potom mohou způsobovat nejrůznější alergické reakce a návazné zdravotní potíže. Naštěstí však existuje způsob, který vám může pomoci toto problematické prostředí zlepšit.

Využijte moderních zařízení

V obecné rovině je v prvé řadě potřeba vůbec zamezit vzniku plísní. Tím si zajistíte, že vlastně problém zlikvidujete už v začátku. Na to je velmi vhodný vysoušeč vlhkosti, který slouží k tomu, aby snížil relativní vlhkost v prostoru. Nejsou to ale pouze vysoušeče.

Velmi vhodné je také využití čističky vzduchu. Ta totiž rovněž pomáhá v boji proti plísním. Čistička vzduchu zároveň odstraňuje další alergeny, jako je prach či pyly. Kromě toho u čističky vzduchu můžete využít také další zajímavé možnosti, jako je:

  • Ionizace vzduchu
  • Elektrostatické čištění vzduchu

Dnes je naprosto běžně součástí klimatizací, ale také právě čističek vzduchu. Hovoříme o ionizaci, která se soustředí na likvidaci zárodků plísní. Můžete zvolit také čističku, která funguje na elektrostatickém principu. Prakticky si tím eliminujete údržbu filtrů.

Čistička nebo odvlhčovač?

Přemýšlíte, zda máte nejprve koupit čističku nebo odvlhčovač? Na trhu existují dokonce kombinované přístroje. Zejména v případě, pokud se vám často tvoří plíseň na zdi, tak byste ale určitě měli sáhnout nejprve po odvlhčovači. Ten je totiž důležitý pro prevenci, aby plíseň zkrátka vůbec nevznikla.

Pokud máte v domě příliš vlhko, určitě doporučujeme také častěji větrat. Lidé na tuto jednoduchou pomoc často snadno zapomenout. Máte-li opravdu zásadní problémy s vlhkostí, můžete použít vysoušeč zdiva. Díky tomu zlikvidujete vlhkost místech, která jsou postižena nejvíce.

Komentáře

Komentáře