Šatní, dětské i předsíňové skříně jsou nezbytným kusem nábytku

Nikdo nemůže oponovat tomu, že je skříň nepostradatelným kusem nábytku. Právě do ní ukládáme oblečení, ložní prádlo a sezónní věci. Skříň může mít mnoho velikostí, barev a provedení.

Tento stabilní nábytek je určen ke skladování potřeb, bez nichž se člověk neobejde. Skříň je tu s námi už dlouhá staletí, akorát se změnil její design. Skládá se z dřevěných prken, překližky, dýhovaného či tvrdého dřeva. Dveře mohou být dvoukřídlé i posuvné. Samozřejmostí jsou zásuvky a přihrádky. Nesmí scházet ani tyč na ramínka, na která se věší trička a košile.

Kde všude je skříň třeba?

Neexistuje místnost v domě, kde by nebyla skříň důležitá. Ono se to nezdá, ale domácnost je zahlcena věcmi, které se potřebují denně i občas. V ložnicích bývá šatní skříň bílá, na chodbě je umístěn vestavěný model a předsíním sluší sety s botníkem. Moderní obývací pokoje jsou doplněny designovými skříňkami i vitrínkami a dětský pokojíček by nebyl úplný bez prostorné komody. I když máte doma mnoho úložného místa, stejně to mnohdy nestačí!

Do ložnice patří jemné tóny

I když se říká, že by v ložnici skříň být neměla, v mnoha domácnostech to jinak nejde. Až sto procent rodin bojuje s nedostatkem prostoru. Pokud se vám nelíbí vestavěné typy, upřednostněte šatní skříně s posuvnými dveřmi, díky kterým získáte více místa v pokoji. Do ložnice je vhodné umístit model větších rozměrů, který je kombinovaný. Nesmí chybět přihrádky na povlečení ani tyč na pověšení bund a kabátů. Šuplíky jsou vhodné na spodní prádlo a ponožky. Horní police slouží k uložení potřeb, které se používají jen sezónně. V každém případě jsou výhodnější modely se zrcadlem na dveřích. Zrovna se na sebe podíváte a zvolíte tak ideální denní outfit. Pokud váháte mezi barvami, vsaďte na jemné odstíny. Zastánci moderny ocení šatní skříň dub sodoma, protože se dobře kombinuje s jinými barvičkami.

Na chodbu se hodí předsíňové sety

Pilné hospodyňky přemýšlejí nad tím, jak si zorganizovat domácnost. Jenže se mnohdy točí jen v kuchyni a pečují o obývací pokoj. To je špatně, protože musí začít přímo od základu. První, co člověk vidí, je předsíň. Jakmile se na zemi povalují boty a všude jsou navěšené bundy, první dojem návštěv je špatný. Předsíňové skříně jsou praktickým kusem nábytku. Pakliže si pořídíte předsíňový komplet, trefíte do černého. Jeho nedílnou součástí bývá botník, věšák, odkládací poličky, další úložný prostor a zrcadlo. Najednou máte k dispozici spoustu místa a na chodbě bude pořádek.

Něco na drobnosti

Občas je třeba dokoupit menší skříňku, vitrínu anebo poličku. Na první pohled to není znát, ale jakmile si je domů pořídíte, budou v mžiku přeplněné. Drobnější kusy nábytku mohou být otevřené anebo s dvířky. Vitríny jsou ideální k vystavení ozdob, fotografií a knih, úzké a atypické skříně se dají umístit na místa, kde se nevejdou obrovské modely. V domácnosti tak využijete každičký kousek prostoru!

Komentáře

Komentáře