Rekuperace vzduchu a tepla se stává praktickým standardem bydlení

Moderní bydlení klade stále vyšší nároky na to, aby bylo rovněž zdravé a ekologické. Obojí pomáhá zajišťovat vhodná rekuperace vzduchu.

Kolem rekuperace existuje celá řada fám. Pravdou je, že rekuperační systémy umí výrazně snížit náklady na bydlení a zvýšit jeho komfort. Mnohdy si pořídíme vysněné bydlení, ale sen se vlastně nikdy nepromění ve skutečnost. Stačí hlučnější ulice, nepříjemný soused, provozovna poblíž domů, ale i zvonící tramvaj či projíždějící vlaky. Téměř nemůžeme větrat, protože jsme pak z okolí rušeni zvuky nebo pachy. Mnohdy též prachem či kouřem. Větrání je přitom základem pro zdravé bydlení. Nevětraný prostor může být též napadán plísněmi. Řešením je řízená rekuperace vzduchu.

Rekuperace vzduchu
Rekuperace vzduchu BRINK Flair a BRINK Renovent jsou tiché jednotky s nízkou spotřebou energie. Dodávají se s bohatým příslušenstvím.

Větrání je rovněž příčinou energetických ztrát

Stále častěji si pořizujeme úsporné energetické zdroje. Izolujeme a zateplujeme. Všechna tyto opatření však musí jít ruku v ruce s instalací vhodné rekuperace. Ztráty totiž nejsou jen kvůli špatně zaizolovaným dveřím, oknům, střeše či zdím s tepelnými mosty, ale i kvůli větrání okny. Větrat navíc neumíme a ani na to nemáme čas. Problém řeší vhodná rekuperace.

Rekuperace vzduchu
Rekuperace vzduchu BRINK Flair a BRINK Renovent jsou tiché jednotky s nízkou spotřebou energie. Dodávají se s bohatým příslušenstvím.

Rekuperace není jen o větrání

Rekuperační systémy dovedou být nápomocny i při rozvodech tepla, nebo naopak, při chlazení, tedy klimatizaci prostor. Díky nim lze rozvádět teplo po celém objektu z jednoho tepelného zdroje. Což platí i pro klimatizování prostoru. Moderní rekuperace tepla umí pracovat i se zvlhčovači, které zamezují příliš suchému prostředí zejména v zimě. Věděli jste, že právě suché sliznice jsou ideální k tomu, abychom se nakazili různými virovými nemocemi, tedy třeba chřipkou?

Rekuperace vzduchu a tepla Štorc TZB

Firma Štorc TZB, specialista na aplikace elektrických topných kabelů (autorizovaný importér systémů Raychem), rozšířila své zaměření rovněž na kompletní realizace a dodávky rekuperačních systémů. Dodává větrání prestižního holandského výrobce BRINK Climate Systems a rozvody Air Excellent od společnosti Ubbink. Díky tomu se firma specializuje na úspory, zpětný zisk tepla a přesnou regulaci energie v budovách a bytech. Umí vám poradit s výběrem vhodné rekuperace tepla i s její realizací, včetně kompletních prací na klíč.

Komentáře

Komentáře