Dražovice
(vč. právních služeb, vč. advokátní úschovy, vč. poplatků na katastru)
Dobrý den, pro někoho z vás mám ke koupi jednopodlažní řadový rodinný dům, z části podsklepený, se sedlovou střechou, postavený v roce 1924. V roce 1970 prošel dům rekonstrukcí, v rámci které byla provedena přístavba verandy a vestavba sociálního zařízení.
Dispozice přízemí tvoří průjezd a navazující veranda, která prakticky propojuje obytné místnosti orientované do ulice s kuchyní a sociálním zázemím směrem do dvora. Dům je částečně podsklepený přibližně jednou polovinou. Podrobnější plánek (půdorys) najdete mezi fotkami.
Nemovitost je postavena ze smíšeného zdiva s kamenným základem. Část domu má sice dodatečně provedenou vodorovnou hydroizolaci, nicméně s ohledem na stáří stavby lze její funkčnost považovat spíše za omezenou.
Na uzavřeném dvorku se nachází funkční kopaná studna z roku 1924, opláštěná betonovou skruží o průměru 90 cm, hluboká cca 6 metrů. Studna slouží jako záložní zdroj užitkové vody a je vybavena ručním čerpadlem.
Dům je napojen na: elektřinu 230 V i 400 V, plyn, obecní vodovod (Opatovická přehrada). Dešťová voda je svedena do místní kanalizace, odpady jsou vedeny do jímky / septiku s přepadem, který se nachází na dvorku.
Celková plocha pozemku činí 999 m², z čehož samotná zahrada má 762 m². Zahrada je řešena do tvaru L, je příjemně svažitá a najdete na ní několik ovocných stromů, například meruňku, jabloň nebo špendlík. Nabízí tak příjemné zázemí pro relaxaci, zahradničení i rodinné trávení volného času.
Proč právě Dražovice? Obec Dražovice nabízí vše potřebné pro pohodlný každodenní život. Najdete zde: mateřskou školu a školu 1. stupně, sportovní halu, venkovní sportoviště a dětská hřiště, obchod, hospodu, oblíbené letní koupaliště, hájek a cyklostezky.
V obci je navíc bohatý spolkový život a pravidelně se zde konají sportovní i kulturní akce pro všechny věkové kategorie.
Velkým benefitem je také dobrá dopravní dostupnost. Do Brna – Slatiny se dostanete přibližně za 25 minut, což ocení zejména ti, kdo chtějí bydlet v klidném prostředí a přitom mít město na dosah. Atraktivitu lokality dále zvyšuje i probíhající modernizace průtahu obcí a také rozšíření dálnice směrem z Brna k Holubicím o další jízdní pruh.
Tato nemovitost představuje zajímavou příležitost pro ty, kdo hledají dům s charakterem, zahradou a potenciálem k dalším úpravám podle vlastních představ, a zároveň chtějí žít v aktivní a dobře dostupné obci.
S financováním si nelamte hlavu, společně najdeme co nejchytřejší řešení.
Těším se na společnou prohlídku.
Jiří Jakl | realitní specialista
Dražovice 364, Dražovice
Máte zájem o tento dům?
Inzerát si prohlédlo 0 lidí
Jiří Jakl
Chcete dostávat emailem podobné nabídky prodeje rodinných domů v Dražovicích (okr. Vyškov)?