Prodej činžovního domu, Velvary, náměstí Krále Vladislava, 780 m2

náměstí Krále Vladislava, Velvary

15 950 000 Kč /za nemovitost HYPOTÉKA od 76 013 Kč /za měsíc
Prověřené firmy v Velvarech

Úklidové služby

Informace k nemovitosti

Prodej dvou domů v centru Velvar, kulturní památky Reduta - dům na náměstí Krále Vladislava čp. 57, Velvary, zvaný též Dryjáčníkovský (Dryják). Je příkladem mohutného renesančního městského domu průjezdového typu.
Jádrem výškově nejednotného trojkřídlého nárožního domu je mohutná patrová stavba krytá mansardovou střechou. Původně gotické jádro bylo renesančně přestavěno; dochována dispozice, klenby, portály.
Velký trojkřídlý nárožní dům je situovaný na náměstí Krále Vladislava při Pražské ulici. Dům sestává z hlavního patrového domu orientovaného do náměstí, z nižšího, rovněž patrového podélného křídla (domu) situovaného do Pražské ulice a z krátkého přízemního dvorního křídla. Hmotově výrazný hlavní dům je krytý mansardovou střechou s plechovou krytinou. Svou výškou převyšuje okolní zástavbu. V průčelí orientovaném do náměstí je na střední osu umístěný vysoký průjezd s půlkruhově sklenutým bosovaným portálem. Vlevo od portálu je půlkruhově sklenutý vstup do obchodu s hliníkovými dveřmi a úzký pravoúhlý výkladec, vpravo je prolomen obdélný výkladec se vstupem. V patře je pravidelně rozděleno šest obdélných oken lemovaných šambránou a parapetními a nadokenními římsami. Nároží zdůrazňuje v přízemí kamenné armování a v patře iluzivní omítková bosáž. Podélná fasáda do Pražské ulice je členěna okny. Průjezd je zaklenut křížovými klenbami s hřebínky a v zadní části valenou klenbou s trojúhelnými výsečemi. Uliční křídlo je nižší, též patrové, ukončené sedlovou, do dvora lomenou střechou s taškovou krytinou. V pravé části je umístěn průjezd zaklenutý segmentem. Přízemní dvorní křídlo, přisazené k sousednímu domu čp. 58, má pultovou střechu krytou drážkovou taškou.
Hlavní objekt trojkřídlého domu čp. 57 je jednou z nejvýznamnějších renesančních staveb ve městě Velvary. Výrazná přestavba staršího středověkého komplexu proběhla pravděpodobně na počátku 17. století. Zajímavé je i dvorní přízemní křídlo, pod kterým se nacházejí dva kamenné, valeně klenuté sklepy s půlkruhovými portálky.
Kolem roku 1600 dům nechal původní stavbu upravit Velvarský měšťan a primátor města Jan Bárta Brandýský. Přestavbu provedl Italský stavitel Santin Malvazione. V historii třicet let patřil Dryjáčníkovi šlo o člověka, který připravoval a prodával léky - dryjáky.
Předmět prodeje se skládá ze dvou domů, pod jedním číslem popisným. Aktuálně se v nemovitosti v 1NP nachází tři obchodní jednotky, které jsou pronajaté (zelenina, oděvy a obuv), v hlavní budově ve 2NP jsou dále dvě bytové jednotky 2+1, 1+1 a dále možnost vybudování dalších dvou bytových jednotek dispozice 2x 2+1, sklep, skladové prostory a velká půda se skvělou výškou stropu. Ve vedlejším křídle (šedý dům ul. Pražská) je ve 2NP, bytová jednotka 3+1 a možnost vybudování další jednotky 2+1 v přízemí domu. Ve vnitrobloku domu se nachází zahrada, do které je průchod z obou domů. Celá nemovitost je památkově chráněna. Předmětem ochrany je trojkřídlý dům čp. 57 a pozemek parc. č. st. 70/1.

Parametry nemovitosti

Cena
15 950 000 Kč /za nemovitost Spočítat hypotéku
Aktualizováno
21. 11. 2023
Adresa
náměstí Krále Vladislava, Velvary
ID
68258
Stavba
Smíšená
Stav objektu
Dobrý
Plocha užitná
780 m2
Vybaveno
Částečně
Typ objektu
Patrový
Druh objektu
Rohový
Lokalita objektu
Centrum obce
Plocha nemovitosti
975 m2
Plocha zahrady
350 m2
Třída energetické náročnosti
G - Mimořádně nehospodárná
Elektřina
230V, 400V
Plyn
Plynovod
Odpad
Veřejná kanalizace
Topení
Lokální plynové
Doprava
MHD
Voda
Dálkový vodovod

Kontaktovat makléře

Realitní kancelář

Logo EVROPA realitní kancelář

EVROPA realitní kancelář

Václavské náměstí 806/62, Praha

Chystáte se prodat nemovitost?
Pomůžeme Vám!

Máte zájem o tuto nemovistost?

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti B3 Technology, s.r.o., IČ: 07330600, se sídlem Novostavby 126/23, 435 11 Lom (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců. Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na info@realitypro.eu. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací
Chystáte se prodat nemovitost?
Pomůžeme Vám!

Inzerát si prohlédlo 1 lidí

Prodejce

Jan Bahorec

Jan Bahorec

Hlídací pes

Chcete dostávat emailem podobné nabídky prodeje činžovních domů v Velvarech?

Podobné nemovitosti